Sürdürülebilir uygulamalar için çalışmak

Yaklaşık 30 yıldır, sertifikasyon, danışmanlık ve eğitim hizmetleri aracılığıyla sürdürülebilir uygulamaların yürtülmesi ve teşvik edilmesinde paydaşlara yardımcı olmaya devam ediyoruz. Kuruluşundan bu yana organik tarıma kendini adamış olan Ecocert, şimdi çabalarını diğer birçok sektöre genişletti.

TARIMSAL GIDA

EVDE BAKIM

TEKSTİLLER

ORMANCILIK

KOZMETİKLER

Neyi temsil ediyoruz? Çevreye saygılı üretim süreçleri, mevcut enerji ve doğal kaynakların (su, hava, toprak verimliliği) daha iyi yönetimi, sosyal açıdan sorumlu sektörler ile daha iyi ürün kalitesi ve güvenliğini sağlamak için çalışıyoruz. Tüm bu unsurlar, yarının dünyasını inşa etmek amacıyla günümüzün ekonomik, sosyal ve çevresel zorluklarını ele almak için gereklidir.

Sürdürülebilir bir dünya için birlikte çalışmak

Dünya değişiyor ve bununla birlikte, gezegenimiz üzerindeki etkimizin farkındalığı da değişiyor. Şu anda, biyolojik çeşitliliğin korunması, iklim değişikliğinin hafifletilmesi, kaynakların eşit dağıtılması ve çevreye saygı toplumumuz için başlıca zorluklardır. Artık modellerimizi geliştirme ihtiyacına her zamankinden daha fazla ikna olduk.

Zorluk göz korkutucu, ancak durumun üstesinden gelmek istiyorsak herkesin oynayacağı bir rol olduğuna inanıyoruz. Katılmak için önce sertifikasyon yolunu seçtik. Sürdürülebilir modelleri teşvik etme arayışında, organik tarımın savunduğu ilkelerden hareket ediyoruz. Sertifikasyon yoluyla ve aynı zamanda eğitim ve danışmanlık yoluyla, her oyuncunun uygulamalarını analiz etmesine, güçlendirmesine ve dönüştürmesine yardımcı oluyoruz.

"Derin inançlarımızın gücüyle, organik tarımda önemli bir oyuncu olmaktan gurur duyuyoruz. Tüm hizmetlerimiz, dünya çapında çevreye karşı ve sosyal açıdan daha sorumlu uygulamaları teşvik etmeyi ve yaygınlaştırmayı hedefliyor."

William Vidal, Ecocert Başkanı

Değişimin temsilcisi olmak

Sadece işlerimizle değil, aynı zamanda günlük eylemlerimizle de inançlarımız doğrultusunda çevre lehine proaktif olmaya çalışıyoruz. Taahhütlerimiz uzun vadelidir çünkü sürekli iyileştirme zihniyetiyle daha iyisini yapmak her zaman mümkün.

Daha fazla bilgi edinmek için, okuyunuz

CSR raporumuz

100%

Her yıl karbon emisyonlarımızın %100'ü dengeleniyor

2,000+

2018 yılında çalışanlarımızın diktiği ağaçlar

17 üzerinden 14

Çalışmalarımızın ele aldığı BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri

Bir pozitif enerji binası olan ECOCERT'in genel merkezi!

Fransa'nın güneyindeki Toulouse bölgesinde bulunan ana firmamızın eko-binası, taahhüdümüzün mükemmel bir sembolüdür. Ahşap, hasır gibi doğal ve yerel malzemelerden yapılmış, tükettiğinden daha fazla elektrik enerjisi üretiyor... Yani binamız pozitif enerjiye sahip!

80 000

dünya çapında desteklenen müşteri

Sürdürülebilir uygulamaları teşvik edin ve koruyun

1991 yılından bu yana, olumlu bir sosyal ve çevresel etkiye sahip kuruluşları destekledik. Bir standartta tanımlanan bir dizi gereksinimin uygunluğunu doğrulamamız temel işimiz olan sertifikasyon yoluyla olur.

Ayrıca, savunduğumuz uygulamaların mümkün olduğunca çok kişi tarafından haberdar olunmasını ve benimsenmesini sağlamak için yeni hizmetler geliştirdik: eğitim ve danışmanlık.

80 000


dünya çapında desteklenen müşteri

Bu faaliyetler aracılığıyla, müşterilerin taahhütlerinin tanınmasını sağlarken aynı zamanda ilerleme girişiminde herhangi bir kuruluşu desteklemeye çalışıyoruz.

Taahhüdümüzün kökenleri

YIL

1980'ler

Organik tarım hareketi: öncü ruhumuz

Tüketiciler, doktorlar ve öğretmenlerle daha sağlıklı ve daha çevre dostu bir tarım ve tarımsal gıda sistemini savunmaya kararlı bir mühendis ekibi, Fransız ve Avrupa yönetmeliklerinin hazırlanmasına dahil oluyor - Organik tarımın büyümesine katkıda bulunacak vizyoner bir yaklaşım.

1991

Ecocert'in yaratılması: bir fikrin somutlaştırılması

Hareket başlatıldı... Artık bir ilerleme meselesi. Daha geniş bir kapsam sağlamak için, aynı grup 1991'de Ecocert'i yarattı.

1994

İlk uluslararası iştirak

Ecocert tarafından üstlenilen taahhütler sınırları aşmaktadır. Onları güçlendirmek için erişimimiz diğer ülkelere genişletildi.

2002

Yeni faaliyet alanları: ilk ekolojik ve organik kozmetik standardının oluşturulması

Ecocert, başlangıcından bu yana organik tarıma dahil olurken, faaliyetlerimizi yeni sektörlere genişletmek gerekli görünüyor. Bu nedenle, bir dizi yeni ve zorlu çevresel ve toplumsal standartlar oluşturarak müdahale alanımızı genişletiyoruz.

2020

Bilgi paylaşımı: eğitim ve danışmanlık iştiraki oluşturmak

Bilgi birikimini paylaşmak, iyileştirme girişimlerini desteklemenin anahtarıdır. Bu inançla beslenen Ecocert, 2014 yılında danışmanlık ve eğitim hizmetlerini geliştirmeye başladı. 2020'den bu yana, bu iştirak Ecocert grubunun sertifikasyon faaliyetlerinden bağımsız olarak "Des Enjeux et Des Hommes" haline geldi.

Uluslararası ağın gücü

Sürdürülebilir kalkınmanın zorlukları sınır tanımıyor, bu nedenle Ecocert 130'dan fazla ülkede sizinle yakın işbirliği içinde çalışıyor. Dünyanın dört bir yanındaki ofislerimiz sayesinde, ihtiyaçlarınıza her zaman yanıt vermeye hazır olan, sektörünüzde profesyonel ekiplerin uzmanlığından lokal olarak yararlanıyorsunuz.

BİR ECOCERT OFİSİ BULUN